Reishi 50% ext.

Kód: 225

41,50 €
S DPH
 • všeobecné posilnenie imunitného systému + Agaricus, Shiitake, Coriolus
 • terapia alergií + Agaricus, Hericium (najmä pre prečistenie čriev)
 • podpora fyzického a mentálneho zdravotného stavu + Cordyceps
 • doplnková terapia rakoviny + podľa typu nádoru
 • podpora srdca a obehu + Shiitake, Agaricus, Maitake, Auricularia, Cordyceps
 • prírodný prostriedok proti starnutiu + Cordyceps
 • pomoc pri poruchách spánku, nervovom nepokoja a vyčerpanie + Hericium,Cordyceps
 • doplnková terapia pri poruchách pečene + Maitake, Agaricus, Shiitake

Tiež pomáha pri: protizápalové účinky, nespavosť, úzkosti, nadváha, únavy,reguluje lipidy a cholesterol, anti-aging účinky (+ Polyporus, Cordyceps), ochrana srdca a pečene, alergie (zastavuje uvoľňovanie histamínu + vitamín C),VIAC V POPISE 

Množstvo
Skladom

 • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
 • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
 • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Tiež pomáha pri: protizápalové účinky, nespavosť, úzkosti, nadváha, únavy,reguluje lipidy a cholesterol, anti-aging účinky (+ Polyporus, Cordyceps), ochrana srdca a pečene, alergie (zastavuje uvoľňovanie histamínu + vitamín C),alergia na potraviny (+ Hericium), ochorenia pohybového aparátu, odstráneniestresu, CA žalúdka, pečene, pľúc, kože, mozgu, obličiek, posilnenie imunitného systému,kožné ochorenia, pôsobí antineoplastické, posilňuje kardiovaskulárny systém(Zvyšuje kontraktilitu, znižuje TK, bráni hypoxii srdcového svalu), antibiotické pôsobenia (proti E.coli, B.dysenterie, Pseudomonas, pneumokokom,streptokokom, stafylokokom), posilňuje pečeň, diabetes, tíši kašeľ, podporuje vykašliavanie, sedatívne, analgeticky, antihistamínový efekt, bronchitída (+ Cordyceps - dlhodobo, + Coriolus u akútneho stavu - regeneruje sliznice),neurasténia, leukopénia, cirhóza pečene, dermatologické ochorenie, telesná či duševné únava, artróza, artritída, leukémia (účinok na kostnú dreň), ochorenie sietnice, svalová atrofia a dystrofia a RS, detoxikácia pečene, reguluje obrannú čchi,výrazný antioxidant (P / E),
Reishi (ganoderma alebo lesklokôrka lesklá) je jednou z najužívanejších medicinálnych húb. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva po tisícročia pre svoje vitalizujúce účinky.  Zvoľte ideálny pomer polysacharidov, triterpénov a ďalších bioaktívnych látok pre najlepšie výsledky. O pestovanie našej Reishi si môžete prečítať tu. V čínskej medicíne sa Reishi používa k podpore vitality a obranyschopnosti. Má výrazné adaptogénne účinky.
 

1. Zdravie srdca:

Výskumníci v Číne a Japonsku zistili, že kyselina ganoderová prítomná v Reishi zlepšuje prietok krvi a znižuje spotrebu kyslíka v srdcovom svale. Znižuje tiež hladinu cholesterolu a inhibuje zhlukovanie doštičiek, čo často vedie k infarktu. Reishi zabraňuje tvorbe plaku v tepnách. Plaketa obmedzuje prietok krvi zmenšením priechodu v tepnách, čo vedie k ateroskleróze. Štúdia zistila, že konzumácia Reishi počas 2 týždňov môže výrazne znížiť krvný tlak.

2. Antialergikum:

Extrakt Reishi môže významne inhibovať rôzne typy alergických reakcií vrátane astmy a dermatitídy. Triterpenoid, zlúčenina nachádzajúca sa v Reishi, poskytuje anti-vírusové a antialergické účinky. Zabraňuje uvoľňovaniu histamínu, čím je bylinka potenciálne užitočná pri alergiách. Polysacharidy zlepšujú schopnosť protilátok bojovať proti baktériám a vírusom, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Reishi je užitočná pri liečbe alergií spôsobených atopickým šokom, dermatitídou, sennou nádchou, žihľavkami a potravinovými a liekovými alergiami.

3. Liečenie pečene:

Táto silná huba chráni pečeň pred poškodením spôsobeným fyzikálnymi a biologickými faktormi. Reishi môže pomôcť ľuďom v počiatočných štádiách alkoholických ochorení pečene, najmä tým, ktorí nezažili ťažkú ​​stratu funkcie pečene. Pomáha tiež pacientom trpiacim hepatitídou B a pacientom so zvýšenými pečeňovými enzýmami. Výkonné zlúčeniny prítomné v Reishi urýchľujú odstraňovanie liekov a chemických látok uložených v pečeni. Antioxidanty prítomné v Reishi bojujú proti voľným radikálom a podporujú regeneráciu pečene.

4. Detoxikuje telo:

Ganoderma odstraňuje toxíny nahromadené v tele vďaka nadmernému príjmu liekov a nevyžiadanej potravy. Podporuje účinnú syntézu žlčových a mastných kyselín a podporuje rýchlejšiu detoxikáciu chemických látok z tela. Okrem toho zvyšuje schopnosť tela absorbovať kyslík o viac ako 1,5-krát. Reishi rýchlo okysličuje telo a upravuje jeho hodnotu pH.

5. Liečba chorôb obličiek:

Reishi znižuje proteinúriu a cholesyrolémiu a udržuje správnu funkciu obličiek.

6. Zlepšenie spánku:

Čínski herbalisti tradične odporúčajú Reishi pre svoje vlastnosti podporujúce spánok. Pravidelné používanie Reishi môže podporiť hlbokú fázu spánku.

7. Duševné zdravie:

V Japonsku sa odporúča vysušená Reishi na liečbu neuróz spôsobených environmentálnym stresom. Štúdia tiež zistila, že pravidelný príjem Reishi môže pomôcť pacientom trpiacim Alzheimerovou chorobou. Poskytuje upokojujúci účinok, ktorý nie je narkotický ani hypnotický.

8. Svalový relaxant:

Reishi bola široko používaná pre svoje svalovo-relaxačné a protibolestivé vlastnosti. Predpokladá sa, že huba môže tiež liečiť anorexiu..

9. Imunitný systém:

Reishi je veľmi užitočná pri posilňovaní imunitného systému organizmu. Reishi huby nielen stimulujú imunitný systém, ale tiež ho regulujú. Regulujú metabolickú rovnováhu a podporuje syntézu nukleovej kyseliny v tele. Polysacharidy zvyšujú hladiny interferónu v tele podporou uvoľňovania bielkovín z bielych krviniek. Tieto biele krvinky pomáhajú pri inhibovaní šírenia chorôb. Štúdie ukázali, že pacienti užívajúci Reishi vykazujú menej nežiaducich účinkov pri chemoterapii a ožiarovaní. Pooperačné zotavenie je tiež hladšie.

10. Starnutie:

Polysacharidy v Reishi podporujú syntézu jadrovej DNA a zvýšujú bunkové delenie, čo odďaľuje nástup starnutia. Prispieva tiež k dlhšej životnosti. Táto zázračná rastlina pomáha zvládať niektoré z najohrozenejších vekových stavov a autoimunitných ochorení, ako je rakovina a iné neurodegeneratívne ochorenia.

11. Chudnutie:

Kyslík je veľmi dôležitý pre spaľovanie tukov na „palivo“. Vysoká hladina kyslíka zvyšuje metabolizmus organizmu a vedie k zníženiu telesnej hmotnosti. Zvyšuje rýchlosť, ktorou telo dodáva kyslík do krvi a dodáva nám dodatočnú energiu. Zvýšená hladina energie nám pomôže pracovať dlhšie a pomáha pri strate hmotnosti.

12. Antioxidanty:

Reishi je silným zdrojom antioxidantov. Obsahuje jeden z najvyšších zdrojov antioxidantov nachádzajúcich sa v bylinkách a hubách. Peptid nachadzajúci sa v Reishi je najsilnejší antioxidant v tejto bylinke. Ďalšie antioxidanty zahŕňajú polysacharidy, komplex polysacharidového peptidu a fenolové zložky.

13. Rakovina:

Reishi posilňuje imunitu a bojuje proti šíreniu rakovinových buniek. Stimuluje produkciu interleukínu-2, ktorý pomáha bojovať proti viacerým druhom rakoviny. Kyselina ganoderová, zlúčenina nájdená v Reishi, pomáha bojovať proti rakovine pečene. Pôsobí proti potlačeniu tým, že stimuluje tvorbu bielkovín v kostnej dreni. V štúdii bolo 34 pacientov s pokročilým štádiom rakoviny. Podávali im Reishi trikrát denne počas 12 týždňov. Výsledky ukázali významný nárast T buniek.

Nedostatok kyslíka je jednou z hlavných príčin rakoviny. Je známe, že rakovinové bunky prosperujú v prostredí s nedostatkom kyslíka. Naopak, rakovinové bunky nemôžu prosperovať v prostredí bohatom na kyslík. Niekoľko laboratórnych štúdií ukázalo, že Reishi môže zabrániť rakovinovým metastázam. Inhibuje migráciu rakovinových buniek a angiogenézu. Extrakty Reishi sa používajú v liečivách na potlačenie proliferácie rakovinových buniek. Okrem toho kombinovanie Reishi so zeleným čajom zvyšuje svoju silu na spomalenie rastu rakovinových buniek.

14. Infekcia:

Reishi stimuluje zrelosť imunitných buniek nazývaných tiež makrofágy, ktoré napádajú infekčné baktérie. To ďalej zabraňuje rozvoju sekundárnych infekcií. Je tiež účinná proti kvasinkovej infekcii.

15. Stres:

Reishi bola od storočia predpísaná ľuďom, ktorí trpia stresom a úzkosťou. To môže účinne znížiť emocionálne výbuchy počas chronického stresu a depresie. Starovekí čínski mnísi používali reishi húb na upokojenie svojej mysle.

16. Zdravie pokožky:

Topická aplikácia Reishi môže byť veľmi účinná pri liečbe poranení pokožky, ekzému, psoriázy, poštípaní hmyzom a pri škrabancoch.

17. Infekcia močových ciest:

Reishi môže tiež poskytnúť úľavu od infekcií močových ciest. V štúdii bolo 88 pacientov trpiacich infekciou močových ciest a podávali im Reishi počas 2 týždňov. Výskumníci zistili, že Reishi bola výrazne lepšia ako placebo pri poskytovaní úľavy od infekcie močových ciest. Inhibuje 5-alfa reduktázu, enzým, ktorý premieňa testosterón na dihydrotestosterón. Táto 5-alfa reduktáza môže viesť k opuchnutej prostate a zdravotnému problému, ktorý ju sprevádza. Zlepšuje tiež tok moču u mužov s miernymi až stredne závažnými príznakmi zápalu močových ciest.

18. Zápal:

Reishi extrakt je veľmi účinný pri znižovaní postherpetickej bolesti, ku ktorej dochádza skoro po liečbe herpetických lézií. Kombinácia Reishi so San Mioa (zmes niekoľkých čínskych bylín) môže pomôcť znížiť reumatoidnú artritídu. Pomáha znižovať opuch spojený s reumatoidnou artritídou. Reishi je tiež účinná pri tuhom krku a ramenách.

19. Krvný cukor:

Reishi tiež poskytuje účinok na zníženie hladiny cukru v krvi. Obsahuje polysacharidy známe ako Ganoderan A, B a C, ktoré poskytujú hypoglykemický účinok. Zvyšuje hladiny inzulínu v plazme s cieľom zvýšiť využitie periférnych tkanív a podporuje metabolizmus glukózy v pečeni.

20. Žiarenie:

Reishi zvyšuje účinky radiačnej terapie, pričom pôsobí priamo proti nádorom. Posilňuje imunitný systém, ktorý pomáha telu zvládnuť radiačnú terapiu a chemoterapiu. To tiež zmierňuje príznaky radiačnej terapie ako nevoľnosť, vracanie, horúčka, infekcia, vypadávanie vlasov a strata hmotnosti.

Na týchto stránkach sa o účinkoch Reishi príliš nedozviete. Hľadajte vo verejne dostupných zdrojoch treba na www.Cinsky-Herbar.sk.

Reishi s 50% polysacharidov s garantovaným minimálnym obsahom 20% β-1,3 / 1,6 D-glukánov. Testované v nemeckom Agrolabu. Oproti Reishi s 30% polysacharidov je vhodnejší pri akútnych stavoch. Viac tu.

225
100 položky

Špecifické referencie

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii: