Ostropestrec (pestrec mariánsky)

Kód: 060

16,40 €
S DPH

Pestrec mariánsky nazývame aj Silybum marianum, Ostropestrec, Strieborný bodliak, či Kristova koruna. Jeho drvený plod obsahuje látku silymarín, ktorá je silným antioxidantom a pomáha k prečisťovaniu pečene a k regenerácii buniek pečeňovej membrány.

 • Podporuje obnovu pečeňových buniek
 • Detoxikuje, čistí a posilňuje pečeň
 • Preukázateľne odstraňuje následky chemoterapie
 • Vhodný pri otravách jedmi, hubami, alkoholom, drogami
 • Znižuje nebezpečný cholesterol
 • Zlepšuje činnosť spomaleného trávenia
 • Chráni pečeň pri dlhodobom užívaní liekov
 • Pomáha pri chronických chorobách pečeneMnožstvo
Skladom

 • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
 • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
 • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Pestrec sa používa na starostlivosť o pečeň - podporuje jej funkciu. Chráni tkanivo pečene tým, že prispieva k jej detoxikačnému a regeneračnému potenciálu. Pomáha pri trávení a prečistení tela, priaznivo ovplyvňuje stav srdca. Koreň púpavy pôsobí s týmito účinkami synergicky a zosilňuje ich.

Na týchto stránkach sa o účinkoch jednotlivých bylín príliš nedozviete. Hľadajte vo verejne dostupných zdrojoch treba na www.Cinsky-Herbar.sk.

Ideálne zloženie

Na výrobu zmesi používame extrakt z pestreca s koncentráciou 80% silymarínu, čo je pri pečeňových ťažkostiach (podľa našich skúseností) optimálna koncentrácia, ďalej 30% extrakt z huby Reishi a extrakt z koreňa púpavy, ktorý zmes svojimi účinkami vhodne dopĺňa.

Aké účinné látky obsahuje Pestrec mariánsky

Plody Pestreca mariánskeho obsahujú silymarín, antioxidant silnejší než vitamíny C a E. Chráni pečeň pred toxickými látkami vyvolávajúcimi zápaly. Silymarín v pestreci taktiež zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky a podporuje proteínovú syntézu. Ďalej obsahuje silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu. Nakoľko je to silný antioxidant, spomaľuje starnutie a bráni vzniku civilizačných ochorení.

Ako Pestrec mariánsky pomáha

Znižuje cholesterol, harmonizuje krvný tlak detoxikuje a posilňuje pečeň, je silný antioxidant, odstráni tráviace poruchy, podporuje obnovu pečeňových buniek, zlepšuje trávenie a spravideľňuje vylučovanie, čistí črevný trakt, chráni pečeň pred škodlivými účinkami farmaceutických liekov, pomáha pri cirhóze, hepatitíde, endometrióze, napravuje sliznicu maternice, chráni žily a cievy, podporuje tvorbu enzýmov. Využíva sa pri liečbe chronických chorôb pečene a žlčníka, poškodenej pečeni na obnovu tkaniva pečene, žlčníkových kameňoch, chorobách sleziny, hemoroidoch (zlatej žile) ako obklad, vredoch predkolenia, gynekologických problémoch, liečbe ochorení sliznice maternice, pri neplodnosti, bielom výtoku, ťažkostiach s trávením, pľúcnych ťažkostiach, žltačke a kožných ochoreniach. Najlepšie výsledky dosiahnete pri užívaní Pestreca v kombinácii s REISHI.

Pestrec mariánsky obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sa v potravinách ktoré konzumujeme vyskytujú len zriedka, ale bez nich sa nedokážu vstrebať niektoré vitamíny a minerály a tým ochudobňujeme organizmus o tieto zložky, čo znamená rýchlejšie stárnutie, chorobnosť, obéznosť. Ďalšie dôležité sú bielkoviny, vláknina, silice, flavonoidy, silybín, silymarín, tyramín, histamín, sacharidy, a síru. Je veľmi vhodný pri otravách v dôsledku intoxikácie alkoholom, drogami, priemyselnými chemikáliami alebo hubami a taktiež pri žltačke,mononukleóze a rôznych iných poškodeniach pečene. Podáva sa aj po chemoterapii, na regeneráciu pečeňových buniek a je silný antioxidant.

060
99 položky

Špecifické referencie

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii: